Komunikacja z innymi systemami Banku
Współpraca systemu GRYFCARD z głównymi systemami księgowymi wdrażana była zarówno w Bankach Zrzeszających, Bankach Spółdzielczych, jak i w bankach komercyjnych. W ramach funkcjonowania systemu GRYFCARD oferowana jest szeroka gama sprzęgów. Komunikacja z podmiotami zewnętrznymi może odbywać się online lub offline. GRYFCARD jest zintegrowany z licznymi systemami księgowymi, a firma HEUTHES posiada znaczne doświadczenie z API udostępnianym przez dostawców innych systemów.
Z uwagi na to, że system GRYFCARD jest systemem wspierającym główny system księgowy Banku w zakresie kart i bankomatów, firma HEUTHES elastycznie dostosowuje się do oferowanych przez innych dostawców metod i technologii integracji. Mając bardzo duże doświadczenia w procesach integracyjnych możemy również być stroną wiodącą w tworzeniu połączeń przepływu danych pomiędzy systemami.
Oprócz głównego systemu w platformie GRYFCARD udostępniony jest szereg usług sieciowych postawionych do użytku dla innych aplikacji w banku, np. Bankowości Internetowej. Umożliwiają one składanie wniosków kartowych (np. aktywacja, zastrzeżenie karty, zmiana limitów dziennych itp.) oraz przeglądanie danych (karty użytkownika, lista blokad, lista transakcji).
Komunikacja z systemem księgowym i innymi aplikacjami banku odbywa się poprzez wykorzystanie:
- kolejek JMS oraz MQ,
- dedykowane API (WebServices, szyna ESB),
- pliki w różnych formatach (XML, CSV),
- usługi sieciowe (komunikacja online na potrzeby autoryzacji transakcji kartowych).
System GRYFCARD udostępnia również uzgodniony z Bankiem zakres danych dla Hurtowni Danych. Integracja taka może się odbywać poprzez:
- kolejki MQ (dane dostarczane po każdej zmianie danych w systemie w postaci komunikatu XML wstawianego do spriorytetyzowanej kolejki),
- DB Link,
- generowanie pliku w uzgodnionej, płaskiej strukturze.
Oprócz bezpośredniej integracji systemu GRYFCARD z innymi systemami w Banku, istnieje możliwość zrzucania danych wyfiltrowanych w interfejsach aplikacji GRYFCARD do plików w formacie CSV lub XLS. Taka funkcjonalność istnieje na większości list operacyjnych w modułach warstwy prezentacji. Dane pobierane są w trybie on-line (przeglądarka internetowa) z bazy danych i prezentowane operatorowi w strukturze płaskiej. Zakres zrzucanych informacji jest konfigurowalny, tzn. użytkownik samodzielnie ustawia widoczność i kolejność dostępnych kolumn raportu i w ten sposób decyduje o charakterze danych w generowanym pliku CSV/XLS. Utworzenie takich plików nie wymaga znajomości języka SQL, gdyż dane są odfiltrowywane przez system przy pomocy udostępnionych w interfejsie pól.
Przykład generowania plików CSV i XLS przy pomocy GRYFCARD.
Zobacz także systemy ERP do obsługi firm i zaplecza bankowego